Piernikarnia to my

Piernikarnia to manufaktura, w której kultywujemy tradycję starego, karpackiego rzemiosła. Zdobienia wykonujemy ręcznie.

Koniczyna czterolistna z piernika

  W piernikach znaleźliśmy wszystko, co cenimy w życiu: Docenianie czasu, który potrzebny jest na dojrzewanie. Alchemiczną przemianę, która dzięki jakości ognia przemienia surowe składniki w smakowite, aromatyczne ciasto. Dzielenie się dobrem, ciepłem, bliskością dzięki piernikom, które są naturalnym ich symbolem. Docenianie pracy rąk i ulotnych wytworów, które pięknie wyglądają.

Kwiatek z piernika

 Ponieważ w życiu staramy się kierować głęboką ekologią, także w Piernikarni staramy się, tam gdzie to tylko możliwe używać niebielonego papieru – dlatego nasze pudełka są z ekologicznej mikrofali. Wykorzystujemy także lokalne sianko jako wypełnienie w przesyłkach, którymi podróżują nasze pierniczki.

swiateczna

Ponieważ sezon piernikowy wiąże się głównie z okresem Świąt Bożego Narodzenia, koncentrujemy się by wtedy dostarczać piękne i aromatyczne pierniki w ustalonych terminach. W pozostałej części roku stosujemy zasady dzielenia się dobrem w innych sferach i innych projektach.